O nás

Před patnácti lety jsem s kamarády začal chodit do hor dlouhé přechody, kam vás cestovka nevezme. Postupně jsme projeli prakticky celý Balkán, Island, Nepál, Bolívii, Peru a spoustu dalších zemí a cest. V roce 2019 jsme prošli jeden z nejtěžších treků na světě: Great Divide Trail v Kanadských Rockies. To je 1200 km dlouhý přechod naprostou divočinou, kam se vydá tak padesát lidí ročně. Když jsme se vrátili, říkal jsem si, že je škoda, že nic takového nemáme u nás. Rok 2020 se tedy nesl ve znamení přechodů, plánování a trasování této cesty.

O našich zážitcích vyšly dvě velmi nevážné knížky: Neuvěřitelné příhody z hor a Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor. V listopadu roku 2020 vyšla zatím poslední, třetí knížka: Lehce neuvěřitelné příhody z hor/ Zima je jen pocit. Třeba vám budou inspirací na vašich cestách, anebo alespoň uvidíte, že nikdy není tak špatně… aby nemohlo být hůř!

Martin Úbl FB

Díky kamarádům a dalším, kteří se podíleli a podílejí na stavbě cesty: Eliška, Pavel, Vojta, Danča, Lukáš, PJ, Mishka, Hanka, Alena, kluci z Pivo a Myslivec, Klub českých turistů a všichni Trail Angels

Přesunout se na začátek