Shrnutí druhé sezony Stezky Českem

I když mnozí z vás jsou ještě na Stezce, je začátek října časem, kdy se snažíme shrnout uplynulou sezonu. Co vše se tedy stalo?

  • – Dalších 50 z vás dokončilo alespoň jednu z tras Stezky. Nadále více Stezkařů vyráží na Severní větev. Dokončilo ji 35 z vás, 15 pak Jižní. S nimi došli 3 psi a první kůň, Johny. Chybí nám už jen papoušek a pštros. Genderově zůstáváme vyvážení: došlo 21 žen a 29 mužů. Obě Stezky dokončilo dalších 10 Stezkařů
  • 100 000 kilometrů! Je počet kilometrů, který ušli Stezkaři, kteří dokončili alespoň jednu větev. To je slušné, ne? 🙂
  • – Do Listu Stezkařů se přihlásilo 500 z vás, ze Z a V bodu jste si nechali poslat přes 1100 pohledů. Neprůstřelný kód 777 zůstává.
  • – Odhadujeme tedy, že alespoň na jednu etapu Stezky se vydalo 5 000-10 000 Stezkařů. Mezi nimi byli například redaktoři ČR Radiožurnál, nebo turisté z Belgie, Německa, Francie, Holandska, USA a Skotska (na fotce). Jsme rádi, že mezi nimi byli Stezkaři všech věkových kategorií, chodeckých a běžeckých stylů, a všech přístupů.
  • – Během sezony se k nám připojily další desítky Trail Angels a míst v systému Stezkaři vítáni. Díky, díky!
  • – Povedlo se posunout značení Stezky: ve spolupráci s Klub českých turistů je Stezka značena na rozcestnících, ve spolupráci s mapy.cz na… mapy.cz a ve spolupráci s největší světovou aplikací dálkových tras, FarOut App ji naleznete i zde
  • – Zároveň Stezka přinesla nespočet krásných příběhů, setkání, zážitků, kilometrů a dalšího. Nic z toho se nedá spočítat, ale je to to, co dělá Stezku Stezkou.
  • – Spousta z vás se nechala nadchnout a potvrdili jste, že může jít každý. Věříme, že nelitujete 😊

I po této sezoně bychom chtěli moc poděkovat Klub českých turistů za spolupráci, všem naším Trail Angels, všem, kdo nám pomáháte, těm, kdo zde diskutujete a inspirujete další, i těm, kteří se překonali a vyrazili.

Co bude dál?

19.10 vychází knížka Stezky, na kterou se moc těšíme. Celý autorský honorář půjde na Sportovní klub vozíčkářů Praha a vy si ji můžete už nyní objednat na našem emailu. Ke knížce bude i tour přednášek, o které budeme informovat.

Co jste letos prošli vy a jak jste si to užili?

Tak se možná potkáme na přednášce nebo někde na Stezce. Ať vám to šlape i nadále!

Shrnutí druhé sezony Stezky Českem
Přesunout se na začátek